Kdo může využít sběr použitého kuchyňského oleje?

Kristýna Konečná | 11.8.2023
Kdo může využít sběr použitého kuchyňského oleje? - Fotka
Sběr použitého kuchyňského oleje ocení prakticky každý podnikatel nebo manažer v gastro sektoru. Nemusíte být výsloveně obrovskou restaurací, aby vám tato služba dávala smysl. I menší bary nebo stánky s rychlým občerstvením denně spotřebují značné množství rostlinného oleje. Jeho odvoz externí společností vám dokáže ušetřit nejen hodně času, ale v konečném důsledku i nemalé finanční výdaje. Proč byste měli nad ním uvažovat i vy?

Jak probíhá sběr použitého oleje externí společností?

Pokud se rozhodnete spolupracovat s externí společností zajišťující sběr použitého kuchyňského oleje, například s námi, získáte několik cenných benefitů. V první řadě, odlehčíte vaše každodenní procesy od zdlouhavých aktivit. Pokud provozujete větší gastro podnik, možná se setkáváte s tím, že použitý kuchyňský olej je potřeba odvážet na sběrné místo každý druhý den. Když si transport řešíte svépomocí, pravděpodobně vám zabírá zbytečně hodně času.

Zdroj obrázku: pixabay.com

Energie, kterou můžete využít efektivněji

Představte si, že byste vůbec nemuseli řešit agendu spojenou s odvozem použitého oleje. Vaši zaměstnanci by se mohli více věnovat tomu, na čem skutečně záleží – zákaznickému servisu, vylepšování jednotlivých jídel, případně jiným smysluplnějším aktivitám, které vám mohou v budoucnosti přinést lepší výsledky.

A právě o tom je sběr použitého kuchyňského oleje. Můžete se rozhodnout, zda využijete pravidelný, nebo jednorázový odvoz. Dohodneme si čas, který vám nejvíce vyhovuje, vyzvedneme nádoby s použitým olejem a zapůjčíme vám čisté. Vy tak nemusíte řešit žádné papírování ani zdlouhavé svépomocné odvážení na nejbližší sběrné místo.

Nezapomeňte: Sběr použitého oleje od TrafinOil je pro vás i finančně výhodný. Oleje od vás totiž odkoupíme za nejlepší cenu – a v hotovosti. Nehledě na to, že ušetříte náklady na palivo, které mohou v měsíčním součtu představovat nemalou sumu.

Splnění zákonných povinností

Při vyzvednutí použitého kuchyňského oleje vám automaticky dáme potvrzení, které můžete použít jako doklad pro úřady. Každý gastro podnik má totiž povinnost zabezpečit si tříděný sběr oleje. Nesmíte ho vylévat do výlevky, toalety nebo kanalizace. Porušení tohoto nařízení dokážou kontrolní instituce snadno zjistit a následně vám hrozí vysoké pokuty.

Věděli jste, že sebraný použitý kuchyňský olej dá využít na výrobu biopaliv, případně plastů? Jeho recyklace má tak skutečně velký význam pro nás všechny.

Nejen odvoz, ale i dovoz

Kromě toho, že odvezeme použitý kuchyňský olej, zajistíme i dovoz čistého. V naší nabídce máme několik nejoblíbenějších olejů používaných v gastro provozech. Stačí si vybrat, o který máte zájem a my ho doručíme přímo do vašeho podniku. Opět tak šetříte čas a náklady spojené s cestováním a přepravou. Celý olejový servis můžete díky našim službám mít téměř úplně automatizovaný. Právě delegování procesů a automatizace zdlouhavých aktivit vám dokáže ušetřit hodně času. Díky tomu se můžete více věnovat rozvoji vašeho podnikání, přičemž můžete snadněji předběhnout konkurenci a poskytnout vašim zákazníkům lepší služby.

Zdroj obrázku: freepik.com

Komu se vyplatí sběr použitého oleje?

Mnozí podnikatelé a manažeři se obávají, že sběr použitého kuchyňského oleje je vhodný jen pro velké gastro provozy, ale opak je pravdou! Určený je i pro menší podniky, které denně obslouží jen několik zákazníků. Naše služby jsou přístupné každému, kdo chce zefektivnit své fungování.

Restaurace

Největší procento našich klientů tvoří restaurace. Ty přirozeně každý den spotřebují velké množství tuků a olejů, které se používají nejen na smažení, ale i v rámci studené kuchyně. Právě proto vyžadují častější odvoz a dovoz olejů. Spolupracujeme však nejen s velkými a známými restauracemi, ale i s menšími podniky.

Bary a puby

Mnohé bary nabízí svým zákazníkům i menší pochutiny – hranolky, smažený sýr, řízky a podobně. Na přípravu všech těchto jídel jsou potřebné rostlinné oleje nebo živočišné tuky, které se po použití postupně hromadí. Přirozeně se tak musí zabezpečit jejich ekologická likvidace. Sice obvykle nejsou v takových velkých množstvích jako v restauracích, ale i v tomto případě má jejich odvoz velký smysl pro životní prostředí.

Mobilní stravovací zařízení

Kamióny s nabídkou různých pochoutek jsou oblíbeným stravovacím zařízením jak na akcích, tak u atrakcí navštěvovaných jen pár měsíců v roce. Na přípravu kebabů nebo hranolků se spotřebuje velké množství oleje, které je výhodné odvážet a dovážet prostřednictvím externí společnosti.

Hotely

Velké hotely i menší penziony bývají obvykle vybaveny vlastní restaurací, která servíruje zákazníkům jídla po celý den. Spotřeba oleje je velká a zaměstnanci jsou často vyťaženi, aby stíhali naplňovat náročné požadavky. Právě proto je efektivním řešením svěřit olejový servis do rukou zkušené firmy, například TrafinOil.

Stánky na akcích

Na festivalech, trzích, koncertech a dalších akcích je obvykle největší poptávka po hranolkách, hamburgerech, kebabech a dalších smažených pochutinách. Majitelé stánků musí vyhovět obrovskému náporovému dopytu. Je pro ně důležité, aby se na 100 % věnovali svému podnikání a nebyli rozptylováni dalšími aktivitami. Proto přijde vhod odvoz a dovoz oleje, který bez jakýchkoli pochybností ušetří čas a energii.

 

Máte i vy zájem o jednorázový nebo pravidelný odvoz a dovoz olejů? Neváhejte nás kontaktovat telefonicky na 800 800 070, nebo prostřednictvím formuláře! Rádi vám poradíme a zároveň vám pomůžeme nastavit ten nejefektivnější harmonogram sběru olejů. Jednoduše, přispějeme k tomu, aby vaše podnikání prosperovalo.

Další články

8 pravidel, jak správně smažit - image
18.10.2023
8 pravidel, jak správně smažit
Smažení patří mezi nejoblíbenější způsoby teplené úpravy jídel. Dodává výjimečnou konzistenci a unikátní chuť, kterou miluje většina z nás. Aby se však smažení vydařilo přesně dle vašich představ, musíte dodržovat několik důležitých pravidel. Co všechno byste…
Palmový olej pro restaurace - image
18.9.2023
Palmový olej pro restaurace
Palmový olej nachází časté využití jako olej pro smažení v oblasti kulinářství a patří mezi nejčastěji používané jedlé oleje po celém světě.
Proč se sbírá použitý kuchyňský olej? - image
16.8.2023
Proč se sbírá použitý kuchyňský olej?
Ať už provozujete vlastní gastronomický podnik nebo si občas něco připravíte doma ve fritéze či na pánvi, pravděpodobně se setkáváte s použitým olejem. Na první pohled může vypadat neškodně, ale když se dostane do přírody, může způsobit velké škody. Proto je…
Co je to použitý kuchyňský olej a jaká rizika s ním souvisí? - image
16.8.2023
Co je to použitý kuchyňský olej a jaká rizika s ním souvisí?
S použitým kuchyňským olejem se setkává prakticky každý z nás. Co konkrétně si máme pod tímto pojmem představit a jaká rizika s ním mohou souviset? V následujících řádcích vám prozradíme, proč byste si na něj měli dávat pozor a jak ho správně ekologicky…
Jak se přepravuje použitý kuchyňský olej z gastronomických provozoven? - image
16.8.2023
Jak se přepravuje použitý kuchyňský olej z gastronomických provozoven?
Přeprava použitého oleje z gastronomických podniků na místo ekologické likvidace dělá mnoha provozovatelům a majitelům vrásky na čele. Pokud ji řeší sami, trvá to mnoho času a může narušovat jiné procesy. Proto se v tomto směru vyplatí využívat služby zkušené…
Rafinované oleje versus oleje lisované za studena: Jaké jsou mezi nimi rozdíly? - image
16.8.2023
Rafinované oleje versus oleje lisované za studena: Jaké jsou mezi nimi rozdíly?
V dnešní době se oleje vyrábějí z různých druhů rostlin, nepocházejí tedy jen ze slunečnice, řepky či oliv. Mohou být získávány i z konopí, ořechů, rakytníku a mnoha dalších netradičních plodin. To je možné díky moderním metodám extrakce. Ty ovlivňují chuť,…
Proč jsou tuky pro lidské tělo důležité? - image
16.8.2023
Proč jsou tuky pro lidské tělo důležité?
Když se řekne tuky, mnoho lidí si představí škodlivé látky, kterým by se měli vyhýbat. Ve skutečnosti však v lidském organismu plní několik důležitých funkcí, nemůžeme bez nich tedy existovat. Spolu s bílkovinami a sacharidy jsou považovány za hlavní pilíře…
Olivový olej: Je vhodný i na smažení? - image
16.8.2023
Olivový olej: Je vhodný i na smažení?
Olivový olej je po celém světě známý nejen díky své jedinečné chuti, ale také díky svým vynikajícím vlastnostem a obsahu prospěšných látek. Často se přidává do salátů, těstovin a dalších oblíbených jídel. Otázka zní - lze jej také použít na smažení nebo…
Víte, jak se vyrábí kuchyňský olej? Tyto zajímavosti se vyplatí znát! - image
16.8.2023
Víte, jak se vyrábí kuchyňský olej? Tyto zajímavosti se vyplatí znát!
Kuchyňský olej je skutečně zajímavý produkt. Ačkoliv se na první pohled může zdát jen jako obyčejná mastná tekutina, jejíž výroba je poměrně jednoduchá, opak je pravdou. Při výrobě moderních rostlinných olejů se používají sofistikované technologické postupy a…
Jak separovat kuchyňský bioodpad? Poradíme vám, co do něj patří a co ne - image
11.8.2023
Jak separovat kuchyňský bioodpad? Poradíme vám, co do něj patří a co ne
Samosprávy mají povinnost zajistit svým obyvatelům sběrné nádoby a také se postarat o pravidelné vyprazdňování těchto nádob. Pro gastronomické provozy platí specifická pravidla, která vám přiblížíme v následujících řádcích.
Který rostlinný olej je nejlepší? Tyto druhy se vyplatí používat! - image
11.8.2023
Který rostlinný olej je nejlepší? Tyto druhy se vyplatí používat!
Zdravé oleje jsou velkým přínosem pro kuchyni - ať už jde o gastronomický provoz nebo domácnost. Nejenže dokážou fantasticky dochucovat jídla, dělají je šťavnatými a křupavými, ale také dodávají lidskému tělu několik cenných látek. Na trhu dnes najdete…
Jak dlouho lze skladovat použitý kuchyňský olej? - image
11.8.2023
Jak dlouho lze skladovat použitý kuchyňský olej?
Legislativa zavedla povinný sběr použitého oleje z gastro provozoven, obce mají povinnost jedlé oleje a tuky umožnit třídit i svým občanům. Pravděpodobně se tedy nevyhnete jeho skladování. Jak dlouho ho ale můžete uchovávat ve vaší domácnosti nebo v…
Není salát jako salát! Základem toho nejlepšího je kvalitní olej - image
11.8.2023
Není salát jako salát! Základem toho nejlepšího je kvalitní olej
Patříte k milovníkům kvalitních salátů? Pak určitě víte, že každá jedna přísada může citelně ovlivnit konečnou chuť. Významnou roli tak hraje i samotný olej. Které druhy se nejvíce hodí na přípravu oblíbených druhů salátů? Přinášíme vám několik chutných…
Jak smažit zdravě bez oleje? - image
11.8.2023
Jak smažit zdravě bez oleje?
Smažení nebo fritování jídel na oleji se považuje za nezdravé, hlavně kvůli vysokému obsahu tuku. Musíme si ale uvědomit, že tuk je pro lidské tělo kriticky důležitý. Slouží jako skladovatel energie a zásobuje jednotlivé orgány během celého dne. Problém však…
Rostlinné a živočišné tuky: jaké jsou mezi nimi rozdíly? - image
11.8.2023
Rostlinné a živočišné tuky: jaké jsou mezi nimi rozdíly?
Tuky se podle původu dělí na rostlinné a živočišné. Tyto dva druhy se liší svým složením a vlastnostmi. Nejenže mají odlišnou chuť, ale také se chovají jinak při vysokých teplotách. Kromě toho, různě působí na lidský organismus. Co byste o nich měli vědět?
Slunečnicový olej se na smažení nehodí... Nebo ano? - image
13.7.2023
Slunečnicový olej se na smažení nehodí... Nebo ano?
Možná už jste slyšeli, že slunečnicový olej není to pravé ořechové pro smažení nebo fritování. Že se rychle přepaluje, při vysokých teplotách rychle tvoří zdraví škodlivé látky. Ostatně jsme o tom psali i v našem článku. Na smažení se zkrátka mnohem lépe hodí…
Řepkový olej pro restaurace - image
27.6.2023
Řepkový olej pro restaurace
Řepkový olej se často používá pro fritování, a to díky svým příznivým vlastnostem, které při vaření v restauraci oceníte.
Co způsobí rostlinný olej nebo tuky v kanalizaci? Podívejte se na video přímo z kanalizace. - image
23.5.2023
Co způsobí rostlinný olej nebo tuky v kanalizaci? Podívejte se na video přímo z kanalizace.
Věděli jste, že potravinářské tuky a oleje mohou stát za problémy v kanalizacích? Způsobují jednak zanášení kanalizace a také vytvářejí zápach. Následně působí i potíže v samotných čistírnách odpadních vod, kde zhoršují účinnost čištění a odtokové parametry.…