hero - image
uvozovky
Čím dál víc si uvědomujeme, že planetu máme jen jednu a že pro její záchranu musí něco udělat každý z nás. My máme to štěstí, že můžeme pomáhat ve větším, nezapomínáme ale na to, že důležité je inspirovat i každého jednotlivce. Protože každá kapka se počítá.
Jan Hába
Tomáš Kubala

Trafin Oil v číslech

15 let
zkušeností s recyklací olejů
34 tisíc
odběrných míst
3 země
ve kterých působíme:
ČR, SR, PL
68 aut
sváží použité oleje do naší továrny
51676 tun
oleje jsme již vytřídili
3600000 stromů
odpovídá množství ušetřeného CO2

Co děláme

Díky propracované logistice, mnoha desítkám vlastních vozů a stále vyššímu počtu veřejných popelnic v ulicích svážíme použité kuchyňské oleje nejen z restaurací a dalších gastro podniků, ale také od obcí a občanů.

Sbíráme použité oleje

Sbíráme použité oleje
Všechny sebrané odpadní oleje a tuky následně zpracováváme ve vlastní továrně pro druhotné použití. Postupným mechanickým čištěním z něj vyrábíme čistou surovinu používanou při výrobě moderních pohonných hmot.

Použité oleje sami zpracováváme

Použité oleje sami zpracováváme
Vyčištěné odpadní oleje slouží jako přísada bionafty druhé generace nebo plně recyklované letecké palivo. Namísto pěstování nových olejnin tak jednoduše a efektivně využíváme odpad, který by jinak škodil v kanalizaci nebo přírodě.

Oleje vracíme do hry jako palivo druhé generace

Oleje vracíme do hry jako palivo druhé generace

Staráme se o budoucnost

Abychom mohli sbírat a vracet do hry stále větší množství odpadních olejů, budujeme zbrusu novou továrnu na jejich zpracování. Čistý moderní poloautomatizovaný provoz bude energeticky ještě šetrnější a při recyklaci olejů bude využívat udržitelné zdroje energie.

Stavíme moderní provoz

Stavíme moderní provoz
Věříme, že efektivní recyklace materiálů je jednou z cest, jak postupně snižovat emise skleníkových plynů a nakonec i dosáhnout uhlíkové neutrality. Proto už dnes děláme maximum pro to, abychom naši planetu pomohli udržet obyvatelnou i pro naše děti.

Snižujeme
uhlíkovou stopu

Snižujeme<br>uhlíkovou stopu

Novinky z Trafin Oil

Co způsobí rostlinný olej nebo tuky v kanalizaci? Podívejte se na video přímo z kanalizace. - image
3.2.2023
Co způsobí rostlinný olej nebo tuky v kanalizaci? Podívejte se na video přímo z kanalizace.
Věděli jste, že potravinářské tuky a oleje mohou stát za problémy v kanalizacích? Způsobují jednak zanášení kanalizace a také vytvářejí zápach. Následně působí i potíže v samotných čistírnách odpadních vod, kde zhoršují účinnost čištění a odtokové parametry.…
splash 1
Pojďte s námi pracovat v oboru, který má smysl. Protože každá kapka se počítá.

Kariéra v Trafin Oil

Kariéra v Trafin Oil